" />
25 Haziran 2016 Cumartesi 23:09
Emekli general Adnan Tanrıverdi kim?

İnsan Haber

Fuatavni tarafından Narsist'in örgüt kurdurduğu iddia edilen Adnan Tanrıverdi kim? CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu'nun da bildiğini söylediği SADAT'ı Tanrıverdi ne amaçla kurdu? Fuatavni'nin son paylaşımları çok tartışma yaratacak cinsten. 

Twitter hesabı @fuatavni'nin kullanıcısı ya da kullanıcıları "Türkiye'deki muhtemel iç savaşın taşları döşeniyor. 'Yeni Türkiye' eskinin Yeşil'ine benzeyen adamlara kurdurulacak" dedi.

Fuat Avni, Narsist'in koltuğunu kaybetmemek için Türkiye'yi kana bulayacağına, suikastler düzenleteceğine ve bu amaçla da bir örgüt kurduğuna ilişkin iddialarını sürdürüyor.

Fuatavni SADAT Askeri Danışmanlık şirketi ve emekli general Adnan Tanrıverdi'yle ilgili iddialarda bulundu. 

Fuatavni, Erdoğan'ın TSK'dan emekli Adnan Tanrıverdi adlı bir generale gizli silahlı yapı kurdurdurduğunu idda etti. Adnan Tanrıverdi'nin bazı özel harpçi ve astsubayları ordudan emekli ettirerek kurduğu SADAT adlı görüntüde bir güvenlik şirketine aldırıdığını ve özel harp eğitimi verdirdirdiğini öne sürdü. Fuat Avni, Tanrıverdi'nin buraya eleman ihtiyacını Osmanlı Ocakları ve AKP Gençlik Kolları'ndan sağladığını öne sürdü.

Fuatavni, "Narsist, askere, polise kirli işlerini yaptıramayacağını bildiğinden gizli silahlı bir yapı kurdu.Narsist'in kurdurduğu gizli silahlı yapının başında 28 Şubat'ta TSK'dan emekli edilen Generel Adnan Tanrıverdi var.Tanrıverdi, Narsist'e 'Bize imkan sağlayın, sizi her şart altında koruruz' deyince birlikte çalışmaya başladılar. Emekli General Tanrıverdi Narsist'in emriyle öncelikle legal görünümlü illegal bir güvenlik şirketi kurdu.Teklifi kabul edenler yüksek maaşlarla SADAT adlı güvenlik şirketinde göreve başladı. Sonu çok kötü bitecek bir serüven.SADAT kamplarında, İŞİD ve türevlerine gayrı nizami harp eğitimi verildi. Tanrıverdi başlangıçta Fidan'dan da destek aldı.
Türkiye'deki muhtemel iç savaşın taşları döşeniyor. 'Yeni Türkiye' eskinin Yeşil'ine benzeyen adamlara kurdurulacak.
" şeklinde paylaşımlarda bulundu. 

CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu ise Twitter hesabında SADAT'ı bildiklerini ve CHP'nin bu konuda soru önergesi verdiğini kaydeden bir paylaşım yaptı.

CHP'NİN SADAT SORU ÖNERGESİ

CHP Mersin milletvekili Ali Rıza Öztürk 2012 yılında Eylül ayında dönemin Başbakan'ı Erdoğan'ın yanıtlaması talebiyle verdiği soru önergesinde SADAT’ın faaliyetlerini sordu. Öztürk, “Bu şirket kime hizmet veriyor, Apaydın kampındaki Suriye’liler bu merkezde mi eğitiliyor, Suriyeli muhaliflere SADAT aracılığıyla para yollanıyor mu?” sorularını yöneltti.

CHP Mersin milletvekili Ali Rıza Öztürk, SADAT adlı askeri danışmanlık şirketinin faaliyetlerini meclis gündemine taşıdı.

SADAT adlı şirket kendi internet sitesinden yaptığı açıklamada açıkça suikast ve sabotaj gibi kontr- gerilla eğitimleri verdiğini ilan etmişti. CHP Milletvekili Ali Rıza Öztürk’te bu yasal görünümlü kontr-gerilla merkezinin faaliyetleri hakkında başbakanın yanıtlaması talebiyle bir soru önergesi verdi.

Öztürk, SADAT adlı bu merkezin Suriye teröristlere olan ilişkisini de gündeme taşıdı.

ADNAN TANRIVERDİ KİMDİR?

Adnan Tanrıverdi, Vakit Gazetesinin Milli Gazeteden transferi. Tanrıverdi, bir süre önce Milli Gazetenin yazar kadrosundaydı.  Adnan Tanrıverdi Vakit’in asker kökenli bir yazarı. 

08 Kasım 1944 tarihinde Konya'nın Akşehir ilçesinde doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Adnan Tanriverdi Akşehir'de bitirdi.  Adnan Tanrıverdi orta tahsilinden sonra 1962-1963 öğrenim yılında bir yıl ilkokulda vekil öğretmen olarak görev yaptı.  Adnan Tanrıverdi 1963-1964 öğrenim yılında bir yıl İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Zooloji Bölümünde öğrenim gördü.

1964 yılında Kara Harp Okuluna girdi. 30 Ağustos 1966 yılında; Topçu Subayı olarak pekiyi derece ile Kara Harp okulunu bitirdi. 1967 yılında Topçu ve Füze Okulu Subay Temel Kursunu ikincilikle bitirdi. Mart 1967 tarihinde Teğmenliğe nasbedildi. Aynı yıl Füsun Hanım ile evlendi.

Sırasıyla; 23ncüPiyade Tugayı 8inci Topçu Taburunda(İstanbul), 10uncu Piyade Tümeni Topçu Alayında (Tatvan), 58inci Topçu Er Eğitim Tugayı Karargah Bölüğü ve 1inci Topçu Taburunda Batarya Komutanlıkları (Burdur) görevlerinde bulundu. 30 Ağustos 1970'de Üsteğmen, 30 Ağustos 1973'de Yüzbaşı rütbesine yükseltildi. Topçu Ve Füze Okulu Kurslar Alayı Yedek Subay taburunda Yedek subay Bölük Komutanlığı yaptı.

1976-1978 yıllarında Kara Harp Akademisinde öğrenim görerek 1978 yılında Kurmay Subay statüsünü kazandı. 1980 yılında Silahlı Kuvvetler Akademisini bitirdi. Kurmay Sb. olarak; 2nci Piyade Tümen  Komutanlığında  (Adapazarı) İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Kurmay Başkan Vekilliği; Kara Harp Akademisi Öğretim Üyeliği; Genelkurmay Özel Harp Daire Başkanlığı Lojistik ve Harekat Şube Müdürlükleri, Kurmay Başkan Vekilliği görevlerinde bulundu.

30 Ağustos 1980 tarihinde mümtazen terfi ettirilerek Binbaşılığa, 30 Ağustos 1984 tarihinde Yarbaylığa, 30 Ağustos 1987 tarihinde Albaylığa yükseltildi.

Akademi öncesi Özel Tekamül Kursları, Fransızca Temel Kursu ve Gayri nizami Harp Kursu gördü.

1986-1988 yıllarında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Sivil savunma Teşkilat Başkanlığı, 1988-1990 yıllarında Askeri Yüksek İdare Mahkemesi 1inci ve 2nci Dairelerinde Subay Üyelik ve 1inci Daire Başkan Vekilliği görevlerinde bulundu.

1990 yılında 8inci Kolordu Topçu Alay Komutanlığı (Malazgirt) görevine atandı. Bu görevde iken 30 Ağustos 1992 tarihinde Tuğgeneralliğe yükseltildi.

1992-1995 yılları arasında üç yıl 2inci Zırhlı Tugay Komutanlığı (Kartal), 1995-1996 yıllarında da Kara Kuvvetleri Sağlık Daire Başkanlığı görevlerinde bulunduktan sonra 30 Ağustos 1996 yılında kadrosuzluktan emekliye sevk edildi.

Emekliye ayrıldıktan sonra, 1997:1998 yılları arasında bir yıl süre ile fahri olarak , Üsküdar FM Radyosunun Genel Koordinatörlük görevini yürüttü. 30 Mayıs 2004 tarihinde İhlâs Marmara Evleri Camii Yaptırma ve Yardım Derneği Yönetim Kurulunda yer aldı. 28 Kasım 2004:22 Kasım 2009 tarihleri arasında Adaleti Savunanlar Derneği (ASDER) nin Genel Başkanlığı görevini üstlenmiştir.

Yeni ASDER Yönetimi, kendisine ASDER Onursal Başkanlığı titrini münasip görmüştür.

ASDER Onursal Başkanı olarak, Müslüman Ülke Silahlı kuvvetlerinin Organizasyonu ve stratejik kullanımına Danışmanlık, son kullanıcıdan eğitici seviyesi kadar özel konularda eğitim ve harp, silah ve araçlarının temini, bakım ve onarımı hizmetlerinde görev yapmak üzere SADAT Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim şirketini 28 Şubat 2012 tarihinde; İslam Ülkelerinin bir irade etrafında birleşmesinin teknik esaslarını inceleme ve İslam birliği temelinin atılması için uygun koşulları oluşturma hizmetleri için "Adaleti Savunanlar Stratejik Araştırmalar Merkezi Derneğini" (ASSAM) 24 Mayıs 2013 Tarihinde; SADAT A. Ş. Bünyesinde hizmet verecek emekli askeri personelin kondisyonlarını muhafaza etme ve geliştirme hizmetlerinin yürütülmesi için "Yunus Uluslararası Doğa Sporları Derneği ve Deniz Sporları Kulübünü" (YUSDER) 19 Ocak 2013 tarihinde Kurmuştur.

Halen; ASDER Onursal başkanlığı ile ASSAM, SADAT A.Ş. ve YUSDER Yönetim kurulu Başkanlıklarını aktif olarak yürütmektedir.

TANRIVERDİ'NİN ÖZEL HARP DAİRESİNDE GÖREVİ NE?

Kenan Evren dönemi Tanrıverdi’nin yıldızının patladığı dönem oldu. Evren döneminde NATO çizgisinin ordu içinde yükseldiği hatırlanırsa Tanrıverdi’nin yükselişinin Evren dönemi ile başlaması oldukça anlamlı.

Adnan Tanrıverdi’nin Özel Harp Daire Başkanlığı görevi oldukça önemli. Bilindiği gibi Özel Harp Dairesi, pek çok araştırmacı ve siyasetçiye göre Nato’nun Gladyo teşkilatının Türkiye koludur. NATO, komünizm ile mücadele adına tüm Avrupa’da bu teşkilatı örgütledi. Doğrudan Genelkurmay Başkanlığı’na bağlı olan Özel Harp Dairesi, Soğuk Savaş süresince ABD eksenli dünya siyasetinin Türkiye’de oturması için faaliyet yürüttü. 6–7 Eylül’den siyasi cinayetlere, ülkenin pek çok karanlık olayında Özel Harp Dairesi’nin adı geçer. Vakit yazarının bu Özel Harp Dairesi’nde başkanlık yapması Ergenekon tartışmalarının yaşandığı günlerde oldukça ilginç bir tesadüf. Bilindiği gibi her kesimin üzerinde mutabık olduğu konulardan biri kontrgerillanın Özel Harekat Dairesi’ne dayandığı gerçeğidir. Bu Başbakanlarımızdan Bülent Ecevit tarafından defalarca dile getirilmiştir.

 

Son Güncelleme: 29.06.2016 22:30
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
mahmut demirkolllllu 2016-12-15 11:37:26

konuşmacı kandil temsilcisimi.?.Fikirleri atatürk düşmanı gibi.üniter devlette tek dil olur.TC de yaşayanlar (alt kimliği ne olursa olsun)üst kimlikte TÜRKtür.Konuşmacı bu hususu ezberlesin.Kürtler kendi aralarında zaten kürtce komnuşuyorlar ,yasak yok.okullarda okuyan kürtler kürtce eğitim alacaksa TC nde çalışamayacaklarınmı kabul etmelidirler.Esasen kürtçe diye bir dil yoktur.Kürtçe çeşitli de olsa derleme toplama kuş dilidir..Kürtçeyi yaygınlaştırmak ve eyaletlere bölünmek ülkeyi uçuruma götürür.Stratejik olaarak eyaletlere uygun değiliz.Geçmişteki kürt devletinin Türklerle ilgisi yoktur.Türk kellimesinden raahatsız olan varsa hain bölücü yada kominist uşağıdır..Lütfen TÜRK kelimesine türke türkiyeye saygılı olunuz.Konuşmacıyı bu nedenle kınıyor lanetliyorum