Kalpak, Küçük Sahne'de izleyicisiyle buluşacak

Vera Kissel’in yazdığı 'Kalpak' adlı oyunu 6-9 Şubat ve 13-16 Şubat tarihleri arasında Küçükçekmece CKSM, 25 Şubat-2 Mart tarihleri arasında ise Beyoğlu Küçük Sahne'de oynayacak.

Vera Kissel’in yazdığı "Kalpak" adlı oyunun çevirmeni Yücel Erten. Oyunun yönetmeni  Ali Atilla Şendil. 10 Aralık 2013’te Küçük Sahne’de prömiyer yapan oyunun dekor tasarımı  Behlüldane Tor’a, kostüm tasarımı Sena Pınar Sum’a, ışık tasarımı Önder Ay’a aittir.  Oyunun müzik direktörü Hakan Ateş, yönetmen yardımcısı Senem Cevher ve oyunun  asistanı Tuba Karabey’dir.

Oyunda rol alan sanatçılar, Mine Tüfekçioğlu, İpek Büyükakın, Kutay Şahin, Mehlika  Balkan, Sevinç Erol, Suna Selen, Tuba Karabey, Zeynep İdil Arıkan. İkinci Dünya Savaşı sona yaklaşmış, Müttefik Kuvvetler ve Sovyet Ordusu Alman  topraklarını bombalamaya, dövmeye ve Almanya’da ilerlemeye başlamıştır. Çözülmeye  başlayan Alman toplumu ayakta durmakta zorlanırken, esir kampından kaçan Nikolai Kalpak,  Elsbeth Gartner’ın kızıyla birlikte yaşadığı eve sığınır.

Savaşın iki kat daha acımasızlaştırdığı koşullarda Elsbeth, düşmana, düşman bir  erkeğe yataklık ederek hayatını tehlikeye attığını bilir. Ayakta kalabilmek, doyabilmek ve  kızını tehlikelerden koruyabilmek sıkıntısının yanına, aralarındaki ilişkinin gittikçe başkalaştığı bu Rus askerinin sorumluluğu da eklenmiştir artık. Savaş, Elsbeth için yeni  başlamaktadır.

Oyun tarihleri: 6-9 Şubat ve 13-16 Şubat tarihleri arasında Küçükçekmece CKSM  Sahnesinde, 25 Şubat-2 Mart tarihleri arasında Beyoğlu Küçük Sahne'de oynayacaktır.