Hamlet Üsküdar'da...

William Shakespeare’in en çok oynanan oyunlarının başında gelen Hamlet, 10-11-12-14-15-16-17-18 Ocak tarihlerinde Üsküdar Tekel Sahnesi'nde...

William Shakespeare’in en çok oynanan oyunlarının başında gelen Hamlet, aynı  zamanda en çok konuşulan, en çok yazılan, en çok yorumlanan klasik bir eser ve her çağda  irdelenen zorlu bir karakter olma özelliğini de sürdürüyor. 

26 Aralık 2013’te Üsküdar Tekel Sahnesi’nde prömiyer yapan William Shakespeare’in yazdığı "Hamlet" adlı oyunun çevirmeni Sabahattin Eyüboğlu. Oyunun yönetmeni ise Işıl Kasapoğlu. Dekor ve kostüm tasarımı Hakan Dündar’a, ışık tasarımı Cem  Yılmazer’e, dramaturgi Zeynep Avcı’ya ait olan oyunun yönetmen yardımcısı Bülent Emin Yarar. Oyunun asistanları ise Cansın Bezircilioğlu ve Yasemin Taş. Oyunda rol alan sanatçı, Bülent Emin Yarar. Orkestra, Cansın Bezircilioğlu, Yasemin Taş.

Oyun içinde ustaca oyun yöneten, sergileyen, yaşayan; soytarıyla soytarı, saraylıyla saraylı, en akıllı kadar akıllı, kusursuz bir deli olabilecek kadar oyunculukla yoğrulmuş, öte  yandan da bir oyuncunun nasıl olup da kılık, kimlik ve varlık değiştirdiğini kendi kendine  soran kişi, Hamlet.

Hamlet’in üslubu gibi, kişiliği de sürekli değişim halindedir ve bu kez de sahnedeki tek  başınalığıyla olayların hem içinde hem dışında, olayları hem yaşayan, hem anlatan kişi  olarak çıkar karşımıza.