Gusto’dan Aldatma Sanatına Giriş başlıyor!

Gusto ilk oyunu Aldatma Sanatına Giriş ile tiyatroseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Yazar-Yönetmen Gökhan Erarslan, oyuncu Serkan Kavurt ve oyuncu Ezgi Hüyükpınar’ın birlikte kurdukları ekip ilk oyunlarıyla ses getirecek gibi gözüküyor.

Gusto’nun ilk oyunu Aldatma Sanatına Giriş, beş arkadaşın iç içe girmiş hayatları üzerinden ilişkileri, yaşamın saçmalığını, tüketim toplumunun insani değerleri nasıl tükettiğini yansıtırken, etik kavramı üzerine yeniden düşünmemiz gerektiğini gözler önüne seriyor.   Farklı kurgusu ve tarzıyla seyirciyi şaşırtan oyun, sadece gustosu yüksek olanlar için…

Gusto’nun kurucularından Gökhan Erarslan’ı Sadri Alışık Tiyatrosu’nda sahnelenen oyunu Sonbaharı Beklerken ile tanıyoruz. Başrollerini Çolpan İlhan, Ahmet Uz ve Begüm Birgören’in paylaştığı oyun üçüncü sezonuna merhaba derken, İstanbul Şehir Tiyatroları’nda aralık ayında sahnelenmeye başlanacak oyunu Vakti Geldi’nin de provaları tüm hızıyla devam ediyor.  Önümüzdeki tiyatro sezonunda üç oyunu birden oynanacak yazar Gökhan Erarslan, bu oyununda yönetmen koltuğuna da oturuyor.

Oyunun kadrosunda Geniş Aile dizinden hatırladığımız Ahmet Akın Canalioğlu, Duru Tiyatro’da Emre Kınay rejisiyle sahnelenen Nafile Dünya adlı oyunda dikkatleri üzerine çeken Burak Bayer, aynı oyunda yönetmen yardımcılığını üstlenen Ezgi Hüyükpınar ile Serkan Kavurt ve Sena Karadayı yer alıyor.

Aldatma Sanatına Giriş’in müziklerini İstanbul Şehir Tiyatroları’nın Hıdırellez oyununda başarılı bir performans sergileyen oyuncu-müzisyen Emrah Can Yaylı yapıyor. Kostüm tasarımı Ezgi Hüyükpınar’a, Dekor tasarım Serkan Kavurt’a ve ışık uygulama Cemil Yılancı’ya ait.

Oyunun göz alıcı afişini en son Güldür Güldür’de izlediğimiz oyuncu Dilşah Demir tasarladı. Fotoğraflar ise genç fotoğrafçı Doğukan Köse’nin objektifinden çıktı.

Yönetmen yardımcılığını Kamer Karabektaş’ın yaptığı oyunun sahne arkası ekibinde Arzu Dede, Nur Birol ve Şehriban Mutlu var. Gusto alternatif değil tercih edilen olmayı hedefleyerek Aldatma Sanatına Giriş ile sezonun en iddialı işlerinden biri olmaya daha şimdiden aday gibi görünüyor.

Oyunun prömiyeri 18 Kasım Pazartesi saat 20.30’da Emek Sahnesi’nde.

Aldatma Sanatına Giriş

Anlar vardır… Hayatımızın değişebileceğine inandığımız anlar. Ve nedense hep o anlara geri dönmeyi çok isteriz. Hayatı değiştirmek için... Anları değiştirmek için… Hayal ederiz.

Oysa ki, değişmez hayat... Hep aynı kalır. Sıradan… Tekdüze… Alışılagelmiş… Başladığı gibi biter her şey. Ya da nasıl bittiyse öyle başlar.

Mutlu olmak isteriz. Ama mutsuzluğumuz bütün kaleleri kuşatır sonunda.

Ve… Aldatmaya başlarız…

Arkadaşları…

En sevdiğimiz insanları… Karımızı, kocamızı, eşimizi, sevgilimizi…

Hatta kendimizi bile…

Gün gelir aldatmaktan zevk alır hale geliriz.

Mesela siz…


Aldatmaktan zevk almıyor musunuz? 

Burcu Karakaya/ @tiyatrodelisi