Yılın En Çok İzlenen 10 Filmi Belli Oldu

Box Office Türkiye yılın en çok seyirci sahibi olan filmlerini açıkladı.Türkitye'de ki sinema salonlarını en çok dolduran filmlerin başını yerli filmler çekiyor.

Yılın tamamında en çok izlenen 10 filmden 7'sinin Türk yapımı ve olduğu sinemalarda aynı dönemde Türk yapımı 8 film yer aldı ve bu filmlerin bir çoğu komedi tarzındaydı. Kısacası; Türk seyircisi Türk filmi izliyor ve kesinlikle komedi seviyor dersek yanlış olmaz...

Yılın ilk çeyreğinde en çok izlenen 10 filmden 8′i Türk yapımları oldu. Box Office Türkiye istatistiklerinden derlenen bilgiye göre, yılın ilk 3 ayında satılan sinema bileti sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık yüzde 4 arttı. Buna göre, seyirci sayısı 743 bin 350 artışla 18 milyon 186 bin 154 olarak gerçekleşti. Yılın ilk çeyreğinde vizyona giren 64 filmden sadece 18'i Türk yapımı olmasına rağmen seyirci Türk filmlerine büyük ilgi gösterdi.

İşte Türk seyircisinin tercih ettiği ilk 10 filmCem Yılmaz ise" CM101MMXI Fundamentals " ile ilk on filmden başı çeken sinemacı olarak Türk izleyicisinin en çok izlediği isim oldu. İkinci sırada ise tahmin edilem bir diğer isim Şahan Gökbakar ve " Celal ile Ceren" yer alıyor. İki usta komedyenin arkasından üçüncü sırada gelen Yılmaz Erdoğan "Kelebeğin Rüyası" ile kısa sürede iyi bir gişe yakalıyor. Beklenmedik bir şekilde gişenin önde gelenlerinden olan "Romantik Komedi 2: Bekarlığa Veda" seri film olma yolunda başarı ile ilerliyerek üçüncü filmin yolunu açıyor. Sermiyan Midyat'ın senaryosunu yazdığı ve yönetmenlğini yaptığı "Hükümet Kadın" beşinci sıradan girdi listeye. Levent Demirkale'nin filmi "Selam" altıncı sırada, "Çanakkale: Yolun Sonu" listenin yedinci sırasında yer aldı. Listeye girebilen sadece iki yabancı filmden birisi olan "Efsane Beşli" listenin tek çocuk filmi olma özelliğini de taşıyor. Dünya çapında büyük ses getiren "Pi'nin Yaşamı" ise listenin bir diğer yabancı yapımı olarak sadece dokuzuncu sırada yer alabiliyor. Liste yine bir Türk filmi olan "Mutlu Aile Defteri" ile son buluyor. Listede de hiç korku ve gerilim filmi olmaması dikkatleri çekerken en çok izlenen filmlerin bir çoğunun komedi türünde olması şaşırtmıyor. Türk seyircisi komediyi seviyor sözü bir kez daha istatistikler ile doğrulanmış oluyor.