Eski eşler oyuncu yetiştirecek

Geçtiğimiz yıl boşanan Vahide Perçin ve Altan Gördüm çifti daha önce aralarından Çağatay Ulusoy, Hande Doğandemir, Görkem Mertsöz, Ekin Koç gibi isimlerin yetiştiği Akademi 35 Buçuk Sanat Evi'nde yeni yıldızlar yetiştirecek

 Türk tiyatro ve sinemasının duayen isimlerinden Altan Gördüm ve Vahide Perçin, Akademi 35 Buçuk Sanat Evi adını verdikleri okullarında televizyon, sinema ve tiyatroya yeni yıldızlar yetiştiriyor. Sinema ve Sahne Sanatları Oyunculuğu, İleri Oyunculuk ve Kamera Oyunculuğu olmak üzere üç ayrı dalda eğitim veren Akademi 35 Buçuk Sanat Evi’nde bugüne kadar 800’e yakın oyuncu eğitim gördü. Bunlardan bir çoğu da şu anda yayınlanan dizilerde, vizyona giren filmlerde rol alıyor. Vahide Perçin ve Altan Gördüm’ün bire bir ders verdiği Sanat Evi’nde öğrenciler mülakatla okula alınıyor. 

ÇAĞATAY ULUSOY DA EĞİTİM ALDI
 
Çeşitli dizi, sinema ve reklam filminde yer alan öğrenciler temel eğitimin yanı sıra Vahide Perçin’den ses, nefes ve sahne eğitimi de alıyor. Altan Gördüm ise, oyunculuk mimik-rol ve kamera oyunculuğu dersleri veriyor. 4.5 yıldır eğitim veren Akademi 35 Buçuk Sanat Evi’nin öğrencileri arasında son dönemde yıldızı giderek parlayan Çağatay Ulusoy da yer alıyor. Ulusoy’un yanı sıra ‘Güneşi Beklerken’ dizisinin başrol oyuncusu Hande Doğandemir, Dila Hanım’ın gözde oyuncusu Görkem Mertsöz,” Sana Bir Sır Vereceğim” dizisi başrol oyuncularından Ekin Koç..
Akademi 35 Buçuk Sanat Evi’nden mezun olan isimlerden bazıları…
 
İŞ İMKANI DA VERİYOR
 
Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı bir okul olan 35 Buçuk Sanat Evi, mezunlarına sertifika veriyor. Geçen yıl 500 oyuncu adayından başvuru alan akademi, iki atölyede en fazla 15 kişiye eğitim veriyor. Merkezde, beş ay süreyle, haftada iki gün eğitim veriliyor. Kurumda, mezun öğrenciler sektöre yönlendirilip, iş imkanları da sağlanıyor.