12 Mart 2017 Pazar 11:25
İstanbul hava durumu! Meteoroloji'den son dakika açıklaması

Son günlerde havaların yeniden soğumasıyla birlikte İstanbul hava durumuyla ilgili Meteoroloji'den son  dakika açıklaması geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbullular'ı uyardı. Erken gelen bahar havalarının yerini yeniden soğuk ve yağmurlu havalar alıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinde sağanak yağış bekleniyor. Yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinde yağış bekleniyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun doğusu ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların Akdeniz Bölgesi, Karaman, Aksaray, Niğde, Adıyaman, Elazığ, Tunceli ve Bingöl çevreleri ile Konya'nın güney kesimlerinde kuvvetli (21-50 mm), Mersin ve Adana çevreleri ile Kahramanmaraş'ın batı çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 mm) olacağı tahmin ediliyor.

[Haber görseli]

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı batı ve iç kesimlerde 2 ila 6 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. 

[Haber görseli]

Rüzgar, genellikle güney ve güneydoğu, Marmara ve Ege'de kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Kıyı Ege ve Akdeniz'de kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esecek. 

[Haber görseli]

MARMARA

Bölge genelinin çok bulutlu, aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

BURSA °C, 10°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

ISTANBUL °C, 11°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

KIRKLARELI °C, 10°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

KOCAELİ °C, 11°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

EGE

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kıyı kesimlerde kuzey yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

A.KARAHISAR °C, 10°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

DENİZLİ °C, 15°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

IZMIR °C, 16°C

Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MANISA °C, 15°C

Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

AKDENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yerel olarak kuvvetli (21-50 mm), Mersin ve Adana çevreleri ile Kahramanmaraş'ın batı kesimlerinde çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 mm) olması bekleniyor. Rüzgarın; bölge genelinde güney yönlerden kuvvetli (30-60 Km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

ADANA °C, 16°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yerel olarak kuvvetli, yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

ANTALYA °C, 13°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HATAY °C, 16°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ISPARTA °C, 8°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Niğde, Aksaray ve Karaman çevreleri ile Konya'nın güney kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ANKARA °C, 11°C

Parçaleı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

ESKİŞEHİR °C, 11°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

KAYSERİ °C, 11°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

KONYA °C, 8°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; sabah saatlerinde güney kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, sabah saatlerinde Zonguldak çevrelerinin yer yer sisli geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU °C, 11°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

DÜZCE °C, 13°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

KARABÜK °C, 17°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

ZONGULDAK °C, 10°C

Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile gece saatlerinden sonra bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Orta Karadeniz'de hafif olmak üzere genellikle yağmur, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

AMASYA °C, 21°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı hafif yağmurlu

SAMSUN °C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde hafif yağmurlu

TOKAT °C, 19°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı hafif yağmurlu

TRABZON °C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde yağmurlu

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, kuzey ve doğu kesimlerde yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; gece saatlerinde Elazığ, Tunceli ve Bingöl çevrelerinde yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ELAZIĞ °C, 15°C

Çok bulutlu, gece saatlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

ERZURUM °C, 5°C

Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

HAKKARİ °C, 7°C

Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

KARS °C, 5°C

Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinde Adıyaman çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde bölgenin batısında yer yer sis ve pus hadisesi beklenyior.

DIYARBAKIR °C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

GAZİANTEP °C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

KİLİS °C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

SIIRT °C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

DENİZLERDE HAVA

Sabah saatlerinde Kuzey Ege ile Batı Akdeniz'de fırtına; Güney Ege ve Doğu Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, batısı ile akşam saatlerinden itibaren doğusu yağmurlu, Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), sabah saatlerinde 6 (50 km/sa), doğusu güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), doğusu kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu aralıklı, yağmur ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan, akşam saatlerinde batısı ile gece saatlerinde geneli kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), sabah saatlerinde 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 1,5m, sabah saatlerinde 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE

Hava Durumu: Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa), sabah saatlerinde güneyi 6 ila 8 (60-75 km/sa), akşam saatlerinde geneli 3 ila 5 (20-40 km/sa), Güney Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan, öğle saatlerinden sonra kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa), sabah saatlerinde güneyi güneydoğudan, akşam saatlerinden itibaren geneli kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 2,0 ila 3,0m, akşam saatlerinden itibaren 1,0 ila 2,0m, sabah saatlerinde Kuzey Ege'nin güneyi 3,5 ila 4,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta; fırtına anında zayıf.

AKDENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de güney ve güneydoğudan 6 ila 8 (50-75 km/sa), öğle saatlerinden sonra 4 ila 6 (30-50 km/sa), akşam saatlerinde kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Akdeniz'de doğu ve güneydoğudan, akşam saatlerinden sonra güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), öğle saatlerinden sonra güney ve güneydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa), kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5m, sabah saatlerinde batısı 3,5 ila 4,5m, Görüş: Zayıf.

Son Güncelleme: 28.12.2017 00:45
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.