Berkin Elvan için kritik açıklama

Gezi Parkı eylemleri sırasında başından vurulan ve 266 gündür yoğun bakımda olan Berkin Elvan'ın durumu ciddiyetini koruyor. Doktorlar 'her an her şeyin olabileceğini' söylüyor.

Okmeydanı'nda 16 Haziran günü ekmek almaya giderken polisin attığı gaz bombası ile başından yaralanan Berkin Elvan'ın durumu ciddiyetini koruyor. Önceki gün durumu ağırlaşan Berkin için aralarında sanatçıların da bulunduğu kalabalık bir kitle hastane önünde bekleyişini sürdürüyor. 

Bu sabah saatlerinde bir kez daha kalp masajı yapılan Berkin Elvan'ın babasıSami Elvan, "Berkin'i sabah 09.00 civarında ziyaret ettim. Berkin'in ateşi 39-40 dereceyi aşıyordu. Nabzı 157'lerdeydi, şimdi 126'ya düşmüş. Dileğimiz, dualarımız sağlığına kavuşmasıdır. Ancak hala daha kritik durumda, sağlığı ciddiyetini koruyor" dedi. 

"Doktorlar da Berkin'in sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu ve her an herşeyin olabileceğini söylüyorlar" diyen Baba Elvan, "Bizim tek dileğimiz Berkin'in dönmesidir, inşallah o dönecek. Bilincinin kapalı olduğunu biliyoruz, yanına girdiğimde çok uzun durmadık, kendisini fazla yormuyoruz. 266 gündür bizimle birlikte hareket eden bütün sevdiklerimize, dostlarımıza teşekkür ediyoruz. Burada bekleyen dostlar da kendi çocukları burada olduğu için bizimle birlikteler" diye konuştu. 

Baba Sami Elvan, "Bu arada Berkin'i vuranların hala daha bizim etrafımızda, sanki bu ülkeye birşeyleri biz yapmışız gibi onlarda burayı ablukaya almışlar. Onlara hiç gerek yok. Berkin buradan alnının akıyla çıkacak" ifadesini kullandı. 

Akşam 18.50 de sosyal medya üzerinden Berkin için kan ihtiyacının şimdilik gerekli olmadığı aile tarafından duyuruldu. Aile gerekli olduğu durumda duyuru yapacaklarını bildirdi.

Hastane önünde bekleyiş sürerken İstanbul başta olmak üzere bir çok ilde Berkin için eylemlilikler düzenleniyor.