1-) Üzüm bağına girmek, bağı rahatsız etmek, bağcıya sataşmak, dövmek, talan etmek, zarara sokmak istiyorsunuz. Derdiniz üzüm yemek değil aslında… Bağcıyı dövmek, canından bezdirmek istiyorsunuz ama bir sorun var:

Burası üzüm bağı değil gözüm, ıspanak bostanı.
Haydi bakalım… Başka kapıya!

.

2-) "İlkokul öğretmenim bir müsamerede bana 'başbakan sen olacaksın' demişti" demişti iki üç sene önceki başbakan Davutoğlu.
Bu memlekette müsamereler hiç bitmez… Başbakanlığın da bir müsamereydi senin!

.

3-) Bakın, bu cehennem demokrasi ve bahar laflarıyla başladı... ABD ve Avrupalı efendileriniz daha iyi tecavüz edebilsin diye kollarından tuttuğunuz Suriye adlı ülkenin bir vatandaşıydı Amir Hattab... Mülteci olarak yaşadığı Türkiye'de bir lağım çukuruna atlayıp intihar etti!
Bir ülkeyi cehenneme çevirip yurttaşlarını yaban ellerde mülteci yapanlar, buna çanak tutanlar, yardım edenler, pay kapanlar… Şu siyah beyaz fotoğraftan bakan yüzdeki ifadeye vereceğiniz bir cevap var mı?

.

4-) Suriye’de bir duvara “bir gün savaş bitecek ve şiire geri döneceğim” diye yazan adını bilmediğim duygudaşım, şair dostum!

Suriye’de ateşkes var, savaş bitti sayılır… Yine aynı fikirde misin? Dönmeye mi hazırlanıyorsun? Bir merdiven altı atölyede öksürük içinde beş kuruşa emeğini mi satıyorsun? Yoksa Ege sularında kayıp mı oldun çoktan?

.

5-) Ormanların Bakanı, "Suriyeli mültecilerin duasıyla % 5 büyüdük" demişti ve biz bunun farkındaydık zaten… Ur gibi büyüyordunuz ve bunun için duaya muaya gerek yoktu!

.

6-) ABD'li bir anket şirketine göre, Türkiye'de yasaların Kuran'a göre hazırlanmasını isteyenlerin oranı yüzde 13'müş… Yani korkmak gerekmezmiş, geride koskocaman bir yüzde 87 varmış. Cici demokrasimiz Allahın izniyle zımba gibiymiş, no panic!
Yok canım, korktuğumuz falan yok… Korkudan ödü şeyine karışan kimdir, zamanı gelince görürsünüz ama size başka bir soru sorayım:
Türkiye'de devrimci sosyalist bir hayatın inşaatına harç yoğuran veya o safta duran oran kaçtır? Binde 5 mi? Haydi sizi biraz daha rahatlatayım, iki buçuk mu?

Sormanız gereken yerlere sorun bakalım; bu kadar küçük bir azınlık için yıllardan beri panzerler, tomalar, işkenceler, gözaltılar, kayıplar, yasaklar ve yargısız infazların sebebi nedir? Haydi, bir anket de buna yapın!

.
7-) Dünyanın düz olduğunu söyleyen Boko Haram adlı “en Müslüman” örgütlerden biri, dünyanın yuvarlak olduğunu öğreten coğrafya öğretmenlerini hedef almaya başlamış diyorlar!
“Allah akıl versin” diyeceğim ama zaten akıl akıyor her yerlerinden!

.

8-) Cezasızlık devam ediyor hala. Gecenin bir vakti, yoksul gecekondusuna girip öldürdüğü kızcağızın annesi tarafından terlik fırlatılan polise 6 yıl 3 ay ceza vermiş devlet… Ve mülkün temeli olan adalet yerini bulmuş!

.

9-) Kısa adı Tübitak olan kurum, evrime dair kitapların basımını durdurmuş, basılanları kurum dışına sürmüş! Pir-ü pak buTübitak’tan Allah razı olsun, ne diyelim!
Biz bugüne kadar hep boşuna evrimleştik sandık, Darwin adlı bir deliye inandık, kandırıldık. Haddinden fazla masumuz ve mağduruz. Meğerse evrimin e'si bile uğramamış yanımıza, 200 milyon yıl önce nasılsak öyleymişiz, sayende öğrendik Tübitak… Sağ ol, var ol, nur ol ama giydiğin gömlek sana çok bol!

.

10-) Geçen sene bu vakitlerde AKP Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, “aslında şimdiki sistem bizim daha çok işimize yarar; yasama bizde, yürütme bizde, yargı bizde, her şey bizde” demişti… CB başdanışmanı Prof. Kuzu ise, “oğlan bizim kız bizim, niye denetleyelim?” diye bir laf etmişti krema gibi… Ve sırtlarında cüppeleriyle duruşmadan çıkan avukatlar, adliye kapısında açıklama yapmak isteyince saldırıya uğramışlardı. Niye?

Topu topu beş dakika sürecek bir konuşmayı orada bulunan 50 kişi duymasın diye!

Ben niye söz ettim bundan şimdi? Hiç, tarihe düşülen not çarptı da gözüme, ondan!

.
11-) Yine geçen sene bu vakitler İstanbul 10. Sulh Ceza Hakimliği, Bilal Erdoğan’ın talebiyle ‘yeni yolsuzluk soruşturmasının boyutu 100 milyar dolar iddiası’ başlıklı habere erişim engeli getirmişti ve gerekçe şuydu:
Cumhurbaşkanı’nın oğlunun toplum nezdindeki şeref ve saygınlığını küçük düşürme ve zarar verme kastıyla kaleme alınmış olması!
Oğlan sizin kız sizin... Oynayın zıplayın ama unutmayın: Arşiv unutmaz!

.

12-) Ve geçen sene bu vakitler İstanbul Avcılar’da yaşayan translar; kendilerine saldırmak için toplanan 15 kişilik gruba "küçük kızlara tecavüz edilirken gıkınız çıkmıyordu, şerefsizler" deyip karşı koyunca, saldırganlar başlarını eğip kenara çekilmişlerdi. En çok karşı olduklarınız sarsarak adam edecek sizi ama bu uzun zaman alacak!

.

13-) Her ağacın kurdu özünden olur… Unutmamak lazım!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.